האם אפשר למכור דירה ללא עורך דין מקרקעין

גם בשנים בהן שוק הנדל"ן בישראל אינו פעיל מאוד, אם נגדיר זאת כך, אנו רואים כיצד יש לא מעט בעלי בתים או דירות שרוצים למכור את הנכס שלהם. לכן עתים אנו גם שומעים אנשים מסוימים ששואלים האם אפשר למכור נכס לבד ללא כל סיוע מקצועי של עורך דין מקרקעין. מדובר על שאלה לא פשוטה מאחר ויש כאלו שרוצים לחסוך את שכרת טרחתו של איש מקצוע כזה ולהרגיש כיצד הם משאירים בידיהם נתח כספי גדול יותר מעסקת הנדל"ן.

 

אך נראה כי חשוב מאוד להבין עד כמה עסקת נדל"ן יכולה להיות מסוכנת מאוד בכל הקשור לכסף שאפשר להפסיד אם לא מכינים חוזה בצורה נכונה ומסודרת. היום אנו כבר מבינים עד כמה כשמדובר על רמה גבוהה של עורך דין מקרקעין לא רק טיפול בעניין חשוב כמו היטל השבחה הוא זה שמאפשר הנאה מושלמת מהשירות שלו, אלא גם טיפול במכירה של בית קרקע גדול או של דירה קטנה הוא שירות חשוב לא פחות שמונע סיכונים מיותרים.

 

כל עוד מדובר על איש מקצוע איכותי ומנוסה בתחום דיני המקרקעין כל בעל נכס יכול להיות בטוח שהוא ייוצג בצורה מסודרת ויעמדו על האינטרסים שלו בכל מכירה של בית או דירה. לכן מי שזקוק לשירותיו השונים של עורך דין מקרקעין וחושב שהוא יכול לסייע רק לגבי פטור מהיטל השבחה, הרי שכדאי לחשוב שוב ולראות כיצד גם בעת ביצוע של עסקת מכירה, איש מקצוע איכותי ינסח חוזה שיתאים בצורה מושלמת ללקוח שלו.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *